به گزارش خبرنگار خودروکار، نیسان لیف، خودروی تمام برقی شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در رده نخست پرفروش‎ترین خودروهای برقی دنیا قرار دارد و به تازگی پس از بازار ژاپن، رقم فروش این خودروی دوستدار محیط زیست در اروپا نیز از مرز ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو گذشته است.

  نیسان تنها در هشت ماهه‎ی اخیر بیش از ۳۷ هزار دستگاه لیف در بازار اروپا به فروش رسانده است و این بدان معناست که در هر ۱۰ دقیقه یک سوئیچ نیسان لیف به خریداران این خودرو تحویل داده شده است. نکته قابل توجه در میزان فروش لیف در بازار اروپا، به تعلق ۳۷ درصدی محصولات به نسل جدید لیف بر می گردد که از زمان آغاز پیش فروش این محصول تا به امروز به ثبت رسیده است.

  بی شک مهم ترین دلیل اقبال جهانی از نسل جدید نیسان لیف، به ارتقاء سطح تکنولوژی های استفاده شده در این محصول برمی گردد. از این تکنولوژی ها می توان به تکولوژی پروپایلوت (ProPILOT) و پروپایلوت پارک (ProPILOT Park)، پدال هوشمند، رانندگی هوشمند و بهبود عملکرد باتری اشاره کرد.

  شرکت نیسان از زمان معرفی و عرضه لیف به بازار، تا کنون بیش از ۳۲۰ هزار دستگاه خودرو از این محصول را در سراسر دنیا به فروش رسانده است تا لیف، در رده نخست پرفروش ترین محصول برقی صنعت خودروسازی جهان قرار بگیرد.

   

  شایان ذکر است که به واسطه عرضه این محصول از سوی شرکت نیسان به بازار، استفاده کنندگان این خودرو تا به امروز بیش از ۲ میلیارد کیلومتر را به صورت عاری از تولید هرگونه گاز های مخرب پیموده اند.

  مترجم خودروکار: فاضل سوری

  منبع: ototeknikveri.com
  انتهای پیام/

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پرینت فرهنگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس